WEB TASARIM SÖZLEŞMESİ

WebdizaynOfisi  hizmetlerin yayımlandığı web sitesi olan www.webdizaynofisi.com (“Web Sitesi”)’u  ziyaret eden ve işbu Web Sitesi yoluyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanan kişi (“Kullanıcı”), Web Sitesi Kullanım Sözleşmesi (“Sözleşme”) şart ve koşullarını okumuş ve işbu Sözleşme hükümleriyle bağlı olmayı kabul etmiş sayılır. (Bundan böyle MÜŞTERİ ve Firma birlikte “Taraflar” olarak anılacaktır.)
Madde1 – KONU
İşbu sözleşme MÜŞTERİ’nin websitesinin hazırlanması ve yayınlanması hizmetini kapsamaktadır.
Madde2 – MÜŞTERİ’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ
2.1 MÜŞTERİ, web tabanlı yazılımların düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli resim ve yazı bazlı dökümanları kendisi tedarik etmekle yükümlüdür. MÜŞTERİ’nin gerekli dökümanları zamanında vermemesinden kaynaklanan gecikmelerden WebdizaynOfisi sorumlu tutulamaz. İlk yayımda yerleştirilen genel içerik dışındaki yazı ve resim girişleri müşteri tarafından yapılacaktır.
2.2
 MÜŞTERİ, dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, WebdizaynOfisi‘ın hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.
2.3
 MÜŞTERİ, web sitesi güncelleme şifrelerini istediği zaman teslim alabilecektir. Güncelleme şifreleri teslim edilmesinden itibaren bu şifrelerin üçünü kişilerin eline geçmesinden ve buna bağlı olarak ortaya çıkacak sorunlardan WebdizaynOfisi sorumlu tutulamaz. Kullanıcıların veritabanında yol açtığı hatalardan oluşan veri kayıpları ve diğer sorunlardan WebdizaynOfisi sorumlu tutulamaz.
2.4 Müşteri 10:00-18:00 mesai saatleri içerisinde teknik destek için WebdizaynOfisi talep ettiğinde servis ücreti olacağını,teknik servis talebini bir gün önceden haber vereceğini kabul ve beyan eder.
2.5 MÜŞTERİ yapım aşamasında üzerinde çalışılan tasarımı bütün olarak değiştirme talebinde bulunduğunda, sözleşme tutarının %30’u kadar, belirli kısımlarının değiştirilmesi konusunda % 15’i kadar fark ödeyeceğini kabul eder.MÜŞTERİ onayladığı ve yayına alınan websitesinin ödemesini iade alamayacağını kabul ve beyan eder.
Madde 3 – WebdizaynOfisi YÜKÜMLÜLÜKLERİ
3.1  WebdizaynOfisi, MÜŞTERİ’nin tanıtım ve reklam için ihtiyaç duyduğu yazılımı (web tasarımı) hazırlamakla ve sözleşme geçerlilik süresince yayımlamakla yükümlüdür. 
3.2 
WebdizaynOfisi sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek hataları ve sorunları 6-48 saat içerisinde düzeltmekle yükümlüdür.
3.3  WebdizaynOfisi onaylanan iş sonrası müşteri tarafından talep edilen ek tasarım (tasarım ve veritabanı kodlarında değişikliği gerektiren düzeltmeler ve sayfa eklemeler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri ek ücret mukabilinde sisteme dahil edeceğini beyan eder.
3.4 
WebdizaynOfisi, sözleşme geçerliliğini koruduğu sürece sitenin arama motorlarındaki pozisyonunu izlemekle yükümlü değildir. Arama motorlarının kriterlerindeki değişimler ve gelişmeler konularındaki yapılan ek çalışmalardan ayrıca ek ücret talep edilecektir. 
3.5 
WebdizaynOfisi tarafından talep edilmesi durumunda bütün şifreleri teslim edecektir.Şifrelerin 3.Şahıslara verilmesi durumunda oluşacak hatalar ve çökmelerden WebdizaynOfisi sorumlu tutulmayacaktır.
3.6  WebdizaynOfisi, web arama motorlarındaki sonuçlar ile ilgili hiçbir sorumluluğu kabul etmeyecektir. Bu konu ile alakalı olarak Arama Motoru Optimizasyonu ile alakalı hizmet anlaşması yapılabilecektir.
3.7  WebdizaynOfisi, sosyal medya hesaplarının açılması ve takibi ile sorumlu tutulmayacaktır.Sözleşme konusu olan websitesinin hazırlanması ve teslimi ile sorumludur.
3.8 
WebdizaynOfisi, sistemsel bir sorun nedeniyle web sitenin çökmesi durumunda web sitesini ilk formatında yeniden yayıma sokacak (PHP sistemlerde içeriksiz şekilde), bunun için herhangi bir ücret talep etmeyecektir.
Madde 4 – HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ
4.1 İşbu sözleşme ile taahhüt edilen hizmetin süresi 1(bir) yıl olarak belirlenmiştir, sözleşme bitiminden sonraki her yıl eğer alan adı sunucu hizmetleri WebdizaynOfisi tarafından alınmış ise yenileme masrafları için domain ve hosting yenileme için ücret WebdizaynOfisi tarafından MÜŞTERİ’ye faturalandırılacaktır.
Web sitesi ile alakalı olarak 1 yıl sonrasındaki destek hizmetinin devamının istenmesi durumunda  ek ücret faturalandırılacaktır.
4.2 Hizmet bedeli’nin 1/2 si iş başlangıcında, kalan 1/2’si websitesi tesliminde MÜŞTERİ tarafından WebdizaynOfisi ‘YE ödenecektir.
4.3 Ödemelerin yapılmaması durumunda, WebdizaynOfisi taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak veya iptal etmek hakkına sahiptir.

MADDE 5: GARANTİ

Web sitesinin, istenilen her türlü fonksiyonu yerine getirecek şekilde testleri tamamlandıktan sonra çalışır durumda yayımlandığı tarihten itibaren başlayacak ve toplam garanti süresi 1 yıl olacaktır.

MADDE 5: SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞE GİRMESİ
 
Onaylama işlemini gerçekleştirdiğiniz ve/veya siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren, işbu Sözleşmenin bütün maddelerini istisnasız olarak okuyup, algılayıp, tamamen anladığınızı, bu koşullara istisnasız bir şekilde uyacağınızı ve bu maddelerden herhangi birine uymamanız durumunda oluşabilecek durumların ve bu durumlarla ilgili Sözleşme içerisinde yapılan açıklamaların tamamını kabul ettiğinizi resmi olarak beyan etmiş sayılacaksınız.
KAPAT
Hizmet Talep
×
×

Sepet